gru 19

Pomorskie Mecze Matematyczne

10 grudnia 2019r.  byliśmy gospodarzem regionalnych eliminacji do I edycji Pomorskich Meczów Matematycznych, czyli drużynowego konkursu matematycznego rozgrywającego się pod patronatem Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.

Tego dnia nasza 10 osobowa drużyna ze szkoły podstawowej w składzie:

Mateusz Schröder( kapitan),

Milena Szweda,

Aleksandra Sojka,

Natalia Grygorowicz,

Antonina Gembiak,

Konrad Jastrzemski,

Milena Tkaczyk,

Zuzanna Duszyńska,

Maksymilian Gorczyca,

Miłosz Walczak

pod kierunkiem p. J. Kozłowskiej i p. L. Kucharskiej

toczyła zacięty bój z drużyną Szkoły Podstawowej w Morzeszczynie. Walka polegała na drużynowym rozwiązywaniu niestandardowych zadań, indywidualnej prezentacji wyników/rozwiązań oraz analizie i ocenie rozwiązań przeciwników. Zwycięstwo w grze zależało nie tylko od wiedzy matematycznej, lecz również od zastosowanej strategii.

Obydwie drużyny, poza matematycznymi kompetencjami, wykazały się umiejętnością współpracy, kulturalnego zachowania, przestrzegania zasad fair play.

To my zostaliśmy zwycięzcami.

Przed nami jeszcze kilka rozgrywek eliminacyjnych, ale przede wszystkim doskonała zabawa matematyką!

To wydarzenie było żywą i pełną emocji lekcją matematyki nie tylko dla zawodników, ale także dla widowni.