sty 17

Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

Uczniowie klasy I a odwiedzili strażaków z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Celem wizyty było poznanie pracy strażaków oraz trudności z jakimi spotykają się podczas służby.

Strażacy zaprezentowali dzieciom wyposażenie wozu bojowego, a także sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych tj. nożyce hydrauliczne, butla tlenowa z maską, kombinezony, węże strażackie, sprzęt medyczny. Dzieci dowiedziały się, że strażacy służą pomocą także podczas wypadków i klęsk żywiołowych. Uczniowie przez chwilę mogli wcielić się w rolę strażaka zakładając hełm oraz siedząc w kabinie wozu strażackiego. Serdecznie dziękujemy pracownikom Ochotniczej Straży Pożarnej w Starogardzie Gd. za przyjęcie naszych uczniów na teren jednostki.