Doradca zawodowy

Zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym, dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych, filmem instruktażowym, który ułatwi przejście przez proces rekrutacji w systemie Nabór Szkoły ponadpodstawowe VULCAN:

VULCAN Rekrutacja 2023 – przewodnik dla kandydata rejestrującego się samodzielnie w systemie: https://youtu.be/-II5pc62VRc

Elektroniczny nabór do szkół ponadpodstawowych czynny od 15.05.2023 r. pod linkiem:

Nabór Szkoły ponadpodstawowe Starogard Gdański – Aktualności (edu.com.pl)

Lotniskowe Targi Zawodoznawcze on-line – zaproszenie na wydarzenie

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport zaprasza na 4. Lotniskowe Targi Zawodoznawcze, które odbędą się 30.03.2023 r. (czwartek), w godz. 8:00 – 14:00.

Targi  odbędą się w formie transmisji on-line, podczas której pracownicy lotniska będą na żywo przybliżać słuchaczom swoje miejsce pracy, stanowisko, zakres obowiązków oraz ścieżkę kariery. Udział w targach jest bezpłatny.

Swoją obecność w targach potwierdzili przedstawiciele Straży Granicznej, Służby Celno-Skarbowej, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, LS Technics, Welcome AS oraz szerokie grono pracowników Kraków Airport! Szczegółowy harmonogram wraz z występującymi jednostkami jest dostępny na stronie: www.krakowairport.pl/targi.

Bardzo prosimy o przekazanie informacji Państwa nauczycielom oraz uczniom. Zachęcamy do udostępnienia wydarzenia w Państwa mediach społecznościowych i dołączenie do niego na Facebooku:

W tym roku wywiady z przedstawicielami niemalże 40 zawodów zostały podzielone na 6 bloków tematycznych, w których pogrupowaliśmy stanowiska ze względu na szeroko rozumiane kompetencje oraz umiejętności.

Blok Opis
KAŻDY CZŁOWIEK TO PRZYGODA   Empatia, komunikatywność, profesjonalizm. Praca z klientem to ich pasja. Czuwają i dbają o to, aby każdy pasażer z uśmiechem na twarzy odleciał z naszego lotniska, a jego podróż również przynosiła same przyjemne chwile.
ŚRUBKI, KABLE I MASZYNY TO MÓJ ŚWIAT Sprawne funkcjonowanie lotniska, brak usterek, kompleksowa obsługa samolotu przed startem i po wylądowaniu. To wszystko zasługa pracowników, którzy mają rozwiązanie na każdy techniczny problem.
POUKŁADAM NAWET NAJTRUDNIEJSZE PUZZLE Nieprzewidziane zdarzenia, skuteczność w działaniu, sytuacje kryzysowe, skomplikowane operacje. Dla tych pracowników nie ma zadań niemożliwych.
ZZA BIURKA TEŻ CIEKAWIE Dokładność, staranność, skrupulatność. O kim mowa? Nie każdy ich widzi, nie każdy o nich wie, lecz bez nich lotnisko nie mogłoby funkcjonować.
ZA MUNDUREM MŁODZI SZNUREM  Odwaga, mundur i dyscyplina. Po tym każdy ich pozna. Pracują we dnie i w nocy. Dzięki nim każdy na naszym lotnisku może czuć się bezpiecznie.
ROZWÓJ I WYZWANIA TO MOJA PASJA Kreatywność, dociekliwość, potrzeba doskonalenia i rozwoju. Ci pracownicy nie wiedzą, co to znaczy niemożliwe.

Po każdym bloku tematycznym odbędzie się konkurs on-line w formie quizu, w którym uczestnicy będą odpowiadać na pytania związane z danym blokiem. Główną nagrodą będą darmowe jednodniowe zajęcia zawodoznawcze dla całej klasy, które odbędą się w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Pomogą one zrozumieć specyfikę zawodów dzięki stanowiskom VR (wirtualnej rzeczywistości), przygotowanym w ramach realizacji projektu „VirtuAir Reality – projektowanie przyszłości w zawodach lotniczych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości lotniska”.

Zachęcamy również do obejrzenia filmu podsumowującego zeszłoroczne Lotniskowe Targi Zawodoznawcze:

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres targi@krakowairport.pl.

Rok 2023/2024

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Starogardzie Gd.

Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gd.

II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gd.

• Kościuszki 131, 83-200 Starogard Gdański
  • tel. 58 56 230 91
  • www.2lo.stg.pl

Zespół Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Starogardzie Gd.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Czarnej Wodzie

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Włodzimierza Mykietyna w Skórczu

• Kociewska 2, 83-220 Skórcz
  • tel. 58 55 242 50
  • zspskorcz.pl

Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Bolesławowie

Technikum im. Gen. Józefa Hallera w Owidzu

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kazimierza Kirejczyka w Starogardzie Gd.

• Chojnicka 70, 83-200 Starogard Gdański
  • tel. 58 56 222 69
  • soswstarogard.pl

TEB Edukacja Sp. z o.o.