Aktualności

Robotyka

Robotyka to dziedzina nauki i techniki zajmująca się problemami mechaniki, sterowania, projektowania, pomiarów. Obszar zastosowania robotów jest bardzo duży, obecnie jedynie względy ekonomiczne mogą ograniczać proces robotyzacji przemysłu. W dzisiejszych czasach roboty znalazły zastosowanie w transporcie, medycynie, produkcji przemysłowej, budownictwie oraz środowiskach nieprzyjaznych człowiekowi, czyli w kosmosie i głębinach morskich.

W naszej szkole zajęcia z robotyki w ramach projektu „Widzę, doświadczam, rozumiem” prowadzi Pan Piotr Rompa, który wraz z uczniami – pasjonatami tworzy mini roboty i urządzenia z klocków LEGO. Jest to świetna forma spędzania czasu wolnego i rozbudzania wyobraźni u małych majsterkowiczów i przyszłych wynalazców.

—————————————————————-

Język Angielski

Zajęcia rozwijające z języka angielskiego w ramach projektu „Widzę, doświadczam, rozumiem” prowadzi Pani Ewa Błażyńska. Zajęcia te mają na celu:

·        Rozwijanie umiejętności czytania i pisania w języku angielskim

·        Rozwijanie sprawności mówienia i słuchania

·        Rozpoznawanie w zdaniach odpowiednich struktur gramatycznych

·        Kształtowanie umiejętności samodzielnego tworzenia wypowiedzi pisemnych i ustnych

·        Doskonalenie czytania ze zrozumieniem

·        Skuteczne używanie języka w codziennych sytuacjach

·        Wyrabianie umiejętności pracy z pomocami dydaktycznymi ( słowniki, filmy)

·        Kształcenie umiejętności pracy w parach i grupach

—————————————————————

Zajęcia chemiczne

W ramach projektu „Widzę, doświadczam, rozumiem prowadzone są zajęcia chemiczne. Uczniowie pod opieką Pani Agnieszki Wielczyk zgłębiają tajniki posługiwania się pomocami naukowymi otrzymanymi również w ramach ww. projektu.  Jest to forma ciekawego spędzania czasu dla pasjonatów chemii, których nie brakuje w naszej szkole. W ten sposób również można pogłębić wiedzę z tego niełatwego przedmiotu jakim jest chemia. Obecnie uczniowie przygotowują się do wykonywania doświadczeń chemicznych pod okiem Pani Agnieszki. Zadanie jest niełatwe i wymaga gruntownej wiedzy teoretycznej.

———————————————————————

Wernisaż

W piątek 19 maja w Starogardzkim Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy uczennic Naszego Gimnazjum: Ani Deja, Wiktorii Kottlewskiej i Wiktorii Sabinasz – dziewczęta uczestniczą w zajęciach kółka fotograficzno-graficznego prowadzonego w Naszym Gimnazjum w ramach projektu „Widzę, doświadczam, rozumiem”. Wystawa do obejrzenia w SCK, dziękujemy panu Józkowi Olszynce i Adamowi Haras za pomoc w przygotowaniu wystawy.

FOTORELACJA