Działo się

3 czerwca 2022 r. obchodziliśmy 50-lecie istnienia szkoły im. Mikołaja Kopernika w Starogardzie Gdańskim. To ważny dzień dla naszej szkolnej społeczności.
Świętowanie złotego jubileuszu rozpoczęliśmy od uroczystej mszy świętej w kościele pw. św. Wojciecha.
Następnie w kinie „Sokół” odbyła się wyjątkowa akademia poświęcona naszej Jubilatce, która początkowo jako SP nr 1 stała się Publicznym Gimnazjum nr 1, by swoją historię kontynuować jako PSP 8.

Swoją obecnością zaszczycił nas Prezydent Starogardu Gdańskiego, Pan Janusz Stankowiak, który jest absolwentem dawnej „Jedynki”. Wśród gości znaleźli się także: wiceprezydent Tadeusz Błędzki, wiceprezydent Maciej Kalinowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Marek Jankowski, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Agnieszka Buczyńska, zastępca naczelnika Wydziału Spraw Społecznych Patrycja Bławat- Kulińska, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Gdańsku Bożena Dajnowska, Ksiądz Proboszcz Janusz Lipski.

Uroczystość uświetnili też zaproszeni poprzedni dyrektorzy naszej placówki, których uhonorowano specjalną statuetką. W przemowie dyrektor Jan Żuralski i Magdalena Wąsowicz wspomnieli minione lata, zaś obecna Pani Dyrektor Jolanta Łobocka nawiązała do kontynuowania dobrego imienia szkoły.

Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się zaproszeni emerytowani nauczyciele, absolwenci i sympatycy PSP 8. Atrakcją były występy wokalne uczniów.

Po uroczystej gali uczniowie, nauczyciele i goście udali się do budynku szkoły, by tam przenieść się w czasie do początków ówczesnej „Jedynki” dzięki wystawom kronik, fotografii i filmom z dawnych lat. Spacerując udekorowanymi korytarzami dzisiejszej „Ósemki” i delektując się przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem w Kawiarence pod gwiazdami, spędziliśmy miłe chwile na pogawędkach i wspomnieniach.

Dziękujemy za zorganizowanie obchodów i życzymy sobie kolejnych takich jubileuszy. 😊

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA:

FILMIKU Z UROCZYSTOŚCI SZKOLNEJ.

UROCZYSTEJ AKADEMII W SCK „SOKÓŁ”.

FOTORELACJ

URODZINY SZKOŁY

Nasza Szkoła obchodziła swój złoty jubileusz, ukończyła 50 lat! Przez ostatni tydzień żyliśmy tym świętem. 1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka razem z obchodami 50-lecia szkoły. Podczas akademii przyjrzeliśmy się naszemu patronowi – Mikołajowi Kopernikowi oraz historii szkoły.

Uczestniczyliśmy też w warsztatach „Eksperymenty z Mikołajem Kopernikiem”. W tym dniu odbyło się również wręczenie nagród za udział w konkursach. Na koniec czekała niespodzianka – zabawa kolorami (zapraszamy do obejrzenia filmiku).

Można było również zrobić sobie zdjęcie w foto-ramkach.