Laboratorium Przyszłości

Nasz szkoła w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiła do programu „Laboratoria Przyszłości” Co to takiego?

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria

Nasze pracownie wzbogaciły się o nowe wyposażenie i pomoce naukowe. Dzieci i młodzież już korzystają z otrzymanych środków dydaktycznych, które umożliwiają naukę przez działanie. @LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłościi#LaboratoriaPrzyszlosci

————————————————-

Dziś młodzi Odyseusze, uczęszczający do klubu „Kreatywny Kopernik” przygotowali – „Galaretowy Piątek”. Przepyszne galaretki zostały przygotowane na czwartkowych zajęciach klubu.

Uczniowie mogli zrobić galaretki w szkole, ponieważ dzięki dołączeniu do ogólnopolskiego programu „Laboratoria przyszłości”, została ona doposażona w nowoczesny sprzęt AGD. Poszły w ruch płyty indukcyjne, miksery i garnki – przygotowane galaretki czekały do dziś, w pachnącej jeszcze nowością – lodówce.

——————————

Uczniowie klas siódmych już rozpoczęli zajęcia z wykorzystaniem pomocy pozyskanych w ramach programu „Laboratorium Przyszłości”. Do tworzenia robotów wykorzystują klocki LEGO® Education SPIKE™ oraz aplikację LEGO® Education SPIKE™. Praca z klockami edukacyjnymi pobudza kreatywność, logiczne myślenie i wywołuje mnóstwo pozytywnych emocji.

System konstrukcyjny VEX GO uczący podstaw STEAM przez zabawę, pozwala postrzegać kodowanie i inżynierię jako coś zabawnego i pasjonującego.

Za nami pierwsze zajęcia 😊

————————————————-

Nasi uczniowie klasy 6 zapoznali się z obsługą i działaniem drukarki 3D. Uczestnicy lekcji dowiedzą się o ogólnym zastosowaniu drukarki 3D oraz jej działaniu i obsłudze. Następnie uczniowie poznają zasady BHP obowiązujące przy obsłudze drukarki oraz rozpoczną kalibrację.

———————————————

W październiku odbyła się kolejna seria zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO.

Zbudowaliśmy „skoczki”. Do modułów wprowadziliśmy program umożliwiający poruszanie się.  Na bazie istniejących modeli tworzyliśmy prototypy nowych odnóży, aby poruszały się szybciej, sprawniej. Zmienialiśmy nawierzchnię testową, itp. Omówiliśmy w jaki sposób skoczek naśladuje ruch owada, obliczaliśmy prędkość skoczków.

Uczniowie wykazali się nieszablonowym myśleniem, w przyszłości mogą zainteresować się pracą zawodową w dziedzinach:

FOTORELACJA

W październiku odbył się apel a okazji Dnia Edukacji Narodowej. Do przygotowania fotorelacji wykorzystaliśmy między innymi aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

FOTORELACJA