cze 11

WYCIECZKA DO TORUNIA

Uczniowie klasy III a oraz III d pod opieką wychowawców i opiekunów pojechali na wycieczkę do Torunia. Wiele niezapomnianych przeżyć dostarczyło dzieciom uczestnictwo w warsztatach wypieku pierników. Dzieci same mogły wykonać własny, wybrany przez siebie piernik z gotowego ciasta. Następnie pierniki trafiły do pieca, dzieci w tym czasie  zwiedzały pomieszczenia, które służyły za cukiernię. Każde dziecko otrzymało własny wypieczony piernik, który mogło zabrać do domu.

W dalszej części wycieczki udaliśmy się do Planetarium, tam wyruszyliśmy w podróż po Układzie Słonecznym. W Manufakturze Cukierków – dopiero było przeżycie! Dzieci mogły zaobserwować jak ręcznie wyrabia się masę do cukierków. Oczywiście nie zapomnieliśmy, że jesteśmy w mieście naszego sławnego astronoma Mikołaja Kopernika, którego pomnik stoi na toruńskim rynku. Zrobiliśmy również pamiątkowe zdjęcie przed jego domem. Po tylu przeżyciach i wrażeniach w doskonałych humorach dzieci wróciły do domu. Miały co opowiadać, bo to była naprawdę niezapomniana wycieczka i  przygoda. Dostarczyła ona dzieciom wiele radości.