«

»

paź 28

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

3, 2, 1 … START! 15 października 2018 roku rozpoczął się w naszej szkole Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. I tak od poniedziałku do piątku starsi uczniowie chodzili czytać wiersze Brzechwy do klas I. W akcji wzięło udział 10 uczniów, a jedna grupa mówiła wiersze Brzechwy z pamięci. Poza tym w dniu z Whoopi Goldberg podczas godzin wychowawczych uczniowie zmierzyli się z kalamburami, gdzie mogli ćwiczyć talent aktorski. W środę w czasie dużej przerwy było głośno, a to za sprawą Sylwka z III f, który pomimo albo dzięki dysleksji ma talent muzyczny i gra na perkusji. Dzień z Albertem Einsteinem został przełożony na 26.10.2018 z przyczyn technicznych J. W czwartek sześcioosobowa grupa reprezentowała naszą szkołę w grze „Nie dam się dysleksji!” organizowanej przez Polskie Towarzystwo Dysleksji oddział nr 90 w Starogardzie Gdańskim oraz Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną. Oprócz tego siedem klas brało udział w szkolnym konkursie „Zagadki o sławnych osobach z dysleksją”. Mimo że prac było mało, to jury miało twardy orzech do zgryzienia, bo prace były bardzo interesujące. Zwyciężyła klasa 5 c, która przygotowała zagadkę o George’u Washingtonie (praca nr 1). Pedagog szkolny zorganizowała konkurs ortograficzny, w którym dwuosobowe drużyny rozwiązywały zadania i łamigłówki ortograficzne. W klasach I – III trwa konkurs plastyczny „Ilustracje do baśni Hansa Christiana Andersena”. Dla nas tydzień jest za krótki, aby obchodzić ETŚD. W listopadzie odbędą się spotkania dla rodziców „Moje dziecko ma dysleksję! I co dalej?”.

FOTORELACJA