«

»

gru 03

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W piątek, 23 listopada 2018 roku, uczniowie klas I- III świętowali Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przynieśli do szkoły swoich pluszowych ulubieńców i wzięli udział w zabawie „W Gumisiowym lesie”.

Dzieci z pomocą wychowawców i rodziców przez tydzień przygotowywały się do tej imprezy. Uczyły się piosenki z bajki, brały udział w klasowym konkursie plastycznym, przygotowywały medaliony i strój wylosowanego Gumisia. Rodzice upiekli marchewkowe ciasto i przygotowali sok z gumijagód. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

FOTORELACJA

O 10:30 rozpoczęliśmy dwugodzinną zabawę. Zwycięskie prace plastyczne dekorowały korytarz, a pozostałe stanowiły dekorację w klasach. Wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę pt. „Gumisie” . Następnie zaprezentowali się bohaterowie bajki, dzięki czemu przypomnieliśmy sobie, co lubi i czym się zajmuje każdy Gumiś. Grafi zaproponował dzieciom wykonanie czapek kucharskich – wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie. Bunia poprosiła o przygotowanie surówki – wybrani uczniowie wykorzystując otrzymane produkty zamienili się w prawdziwych master szefów. Po wykonanej pracy przyszedł czas na degustację. Surówki były przepyszne. Kabi marzący o tym, by zostać rycerzem, zaprosił dzieci do zabawy w rycerzy. Ich przeciwnikiem były balony. By zadanie utrudnić, rycerze mieli zawiązane oczy. Sani, która marzy, by zostać księżniczką, zaprosiła dzieci w koronach do zabawy „W Szczurka”. Trzy osoby były nie do pokonania. Szczurkowi zakręciło się w głowie i przyznał tym uczniom zwycięstwo w zabawie. Gusto szukający natchnienia do swoich prac artystycznych, zaprosił uczestników do zabawy „W Kowboi”. Kibicowaliśmy ognistym rumakom i ślicznym kowbojkom. Zami, strażnik Gumisiowej mądrości, sprawdził, czy wszyscy na pewno znają tekst piosenki. Tami, uważany za najwolniejszego Gumisia, wspólnie z dziećmi pokazał, że trening czyni mistrza i potrafi ubierać przygotowane rekwizyty na czas.  Na zakończenie wspólnie zatańczyliśmy dla naszych pluszaków i Gumisiów. Każda klasa otrzymała słodki upominek i rozeszliśmy się do klas, by odśpiewać pluszakom „Sto lat”, skosztować ciasto marchewkowe i nabrać energii po soku z gumijagód. To był miło spędzony czas.