«

»

gru 03

WYMIANA POLSKO – CHIŃSKA W NASZEJ SZKOLE

 

W dniach 26 listopada – 5 grudnia nasza szkoła gości jedenastu uczniów z chińskiego miasta Luohe. Uczniowie integrują się z naszą młodzieżą, poznają kulturę i historię naszego kraju oraz zwiedzają Starogard i okolice.

FOTORELACJA

26 listopada na lotnisku powitała ich pani dyrektor Magdalena Wąsowicz oraz koordynator wymiany, pani Karolina Rejmanowska. Po przylocie nasi goście odwiedzili obóz koncentracyjny w Sztutowie, a także pospacerowali na plaży w Stegnie.

27 listopada przyszedł czas na wizytę w naszej szkole i poznanie uczniów i nauczycieli uczestniczących w wymianie. Po staropolskim przywitaniu chlebem i solą, uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o naszym kraju, po czym spacerem przeszli do Urzędu Miasta, gdzie przywitał ich pan prezydent Janusz Stankowiak. Następnie zwiedzali centrum naszego miasta z przewodnikiem i wzięli udział w quizie o Starogardzie w Muzeum Ziemi Kociewskiej. Wieczorem odbyło się również spotkanie integracyjne w kręgielni.

W środę, 28 listopada, uczniowie pojechali na wycieczkę do Gdyni – odwiedzili Centrum Eksperymentu i Akwarium, oraz zjedli pyszne polskie pierogi.

W czwartek 28 listopada przyszedł czas na Pelplin, zwiedzanie katedry i warsztaty papiernicze w Bibliotece Diecezjalnej. Po południu pani Ania Piotrzkowska przeprowadziła z uczniami zajęcia sportowe na szkolnej sali gimnastycznej.