«

»

gru 11

Zajęcia z Warszawskim Instytutem Bankowości „BAKCYL” dla klas VIII

Znalezione obrazy dla zapytania BAKCYL

Dnia 10.12. 2018 roku uczniowie klasy VIII A wzięli udział w Programie „ Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży – BAKCYL” organizowanym przez Warszawski Instytut Bankowości. 

Program Bankowcy dla Edukacji uruchomiono w 2016 r., jako odpowiedź sektora bankowego na realne potrzeby edukacji finansowej społeczeństwa oraz wyzwania rozwojowe kraju.

Już od 3 lat na zaproszenie Pani Alicji Czarnej w naszej szkole goszczą wolontariusze z Warszawskiego Instytutu Bankowości i krzewią wiedzę dotyczącą finansów, planowania wydatków, zasad bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Nasi uczniowie przeszli w tym roku szkolenie prowadzone przez wolontariuszkę Programu Bakcyl, pracownicę jednego z gdańskich banków,  Panią Ewę Megger, która przybliżyła im trzy tematy:

  • Twoje pieniądze

  • Od oszczędzania do inwestowania 

  • Zasady bezpiecznego pożyczania 

W styczniu odbędzie się druga tura zajęć dla kolejnej klasy VIII naszej szkoły. Uczniowie klas VIII wezmą również udział w Europejskim Quizie Finansowym, który będzie podsumowaniem ich zmagań na lekcjach w ramach Projektu Bakcyl oraz zajęć dodatkowych przygotowujących do konkursu. Konkurs EQF otwiera uczniom możliwość reprezentowania szkoły i Polski w międzynarodowych zmaganiach organizowanych w Brukseli.  Życzymy im powodzenia.

Oto fotorelacja z zajęć: FOTORELACJA