lut 12

Nocny maraton czytelniczy

W piątek, ósmego lutego, tradycyjnie przed feriami, po raz czternasty odbył się w naszej szkole nocny maraton czytelniczy p.n. „Czytać każdy może… O każdej porze.” Pietnaście uczennic klas siódmych i ósmych pod opieką pań: Aleksandry Sprengel, Elżbiety Cylkowskiej, Jolanty Łobockiej, Magdaleny Kownackiej, Krystyny Sadkowskiej i Elwiry Potockiej przez calą noc czytało książki. Tym razem naszą lekturą były opowiadania Ewy Nowak – „Lina Karo” i „Piątka”. Jak zawsze lektura okazała się bardzo wciągająca. Intrygujące przeżycia bohaterek stały się też pretekstem do dyskusji na młodzieżowe tematy.

Oczywiście maraton pod tym samym hasłem odbędzie się ponownie za rok. Rozstaliśmy się w sobotni poranek z takim postanowieniem. Zapraszamy chętnych do nocnego nietypowego spotkania w szkole przed feriami w 2020 roku.