«

»

lut 27

Ogólnopolska Olimpiada Przedsiębiorczości

Zwycięzcy szkolnych eliminacji w V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości.

Uczniowie klasy III B Gimnazjum ( Karol Dunajski, Michał Krzemiński i Mikołaj Bałdowski) będą reprezentować naszą szkołę na eliminacjach okręgowych w V edycji Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości organizowanej przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych.

Fundacja została założona w 2000 r. przez rektorów pięciu polskich publicznych uczelni ekonomicznych (Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu). Od 2005 r. Fundacja jest organizatorem jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju – Olimpiady Przedsiębiorczości, a od 2008 r. prowadzi dwa ogólnopolskie projekty edukacyjne – Akademię Młodego Ekonomisty oraz Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Celem tych projektów jest popularyzacja wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej dzieci i młodzieży. Organizacja podejmuje także szereg działań służących doskonaleniu jakości kształcenia w polskich szkołach wyższych oraz propagowaniu i wspieraniu jego najlepszych wzorców.

Zapraszamy do zapoznania się z listą reprezentacji 100 szkół, które wezmą udział w eliminacjach okręgowych. Drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Starogardzie Gdańskim jest na 42 pozycji i uzyskała łącznie 91 punktów (https://szkolnaop.pl/pliki/SOP5/SOP05_el.szkolne_wyniki.pdf ), opiekunem merytorycznym uczniów jest Pani Alicja Czarna, która prowadzi uczniów w tym konkursie od 2016 roku. Nasza szkoła może się poszczycić w tej dziedzinie zarówno laureatami jak i finalistami.  Mamy nadzieję, że i w tym roku uda się drużynie z klasy III B gimnazjum przejść do finału w Warszawie. 

W eliminacjach okręgowych 3-osobowe Reprezentacje szkół w dziesięciu wirtualnych okręgach prowadzą zmagania i rywalizują między sobą w interaktywnej grze menedżerskiej. Gra składa się z 7 rund i polega na prowadzeniu wirtualnego przedsiębiorstwa. Celem gry jest takie podejmowanie decyzji o kierunkach jego rozwoju, aby uzyskać jak najwyższe wyniki w rankingach i nie zbankrutować.

Z każdego okręgu do eliminacji centralnych kwalifikowane będą po 3 zespoły, których przedsiębiorstwa uzyskały najwyższe wyniki. W sumie do eliminacji centralnych przechodzi 30 najlepszych Reprezentacji szkół (tj. 90 zawodników).

Wszystkim zawodnikom zakwalifikowanym do eliminacji okręgowych serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów podczas dalszych etapów.

Więcej informacji na stronie: https://www.szkolnaop.pl