lis 13

KONKURS EDUKACYJNY „SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW”

Nasza szkoła PSP nr 8 w Starogardzie Gdańskim wzięła udział w II edycji konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali dekorację z surowców wtórnych. Były to m.in. plakaty, makiety lasu oraz przestrzenne postacie zwierząt leśnych itp. Dekoracja nawiązywała do przygód „Gangu Słodziaków”.

Dzieci rozwiązywały różnego rodzaju krzyżówki, rebusy, plątaninki. Śpiewały piosenki i segregowały odpady. Podczas apelu Pani Wicedyrektor przeczytała dzieciom opowiadanie z książki „Gang Słodziaków” Renaty Piątkowskiej.

Ponadto uczniowie otrzymali broszurki w których rodzice potwierdzali podpisem to, że dziecko każdego dnia czytało w domu. W nagrodę otrzymywały naklejki ze słodziakami, które wklejały na swoje plansze. Książki zostały również wykorzystane podczas codziennej pracy z uczniami, co dało wiele pozytywnych efektów w podniesieniu poziomu umiejętności czytania. Każde dziecko, którego plansza w całości została wypełniona naklejkami otrzyma książkę. Dzięki całej akcji udało się zmotywować uczniów i rodziców do rozwijania prawdziwej pasji czytania.

FOTORELACJ