cze 01

REKRUTACJA DO SZKÓŁ ŚREDNICH

Informacja dla uczniów klas VIII.

Poniżej znajduje się link do strony Starostwa Powiatowego, gdzie można znaleźć informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2020/2021:
– Harmonogram rekrutacji,
– Informator rekrutacyjny,
– Zasady naboru do szkół ponadpodstawowych w powiecie starogardzkim  na rok szkolny 2020/2021,
– system rekrutacji elektronicznej – tam będzie można dokonać elektronicznej rejestracji kandydata

Informacje dotyczące możliwości dalszego kształcenia znajdziecie w ………. :
– Informator rekrutacyjny – rok szkolny 2020-2021.
– Prezentacja – możliwości dalszego kształcenia po szkole podstawowej.
– Rekrutacja na rok szkolny 2020-2021 – klasy, zawody, oddziały (tabela).
– Zasady rekrutacji – rok szkolny 2020-2021.

Uczniowie z rocznika 2006 wybierający się do szkoły branżowej, muszą zgłosić się po opinię do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej (ul. Grunwaldzka).

W Poradni Rodzic pobiera wniosek standardowy.
W punkcie – cel badania – należy napisać, że chodzi o doradztwo zawodowe w celu uzyskania praktyk dla ucznia, który nie ukończył 15 lat.
Wypełniony wniosek wraz z opinią ze szkoły należy włożyć do skrzynki podawczej w poradni. Badania są przeprowadzane na bieżąco.

J.Chmielewska