«

»

wrz 15

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2021

16.09.2021

16 września rozpoczyna się coroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Polska, od samego początku jest aktywnym uczestnikiem tej kampanii, którą uruchomiła Komisja Europejska w 2002 r. Promowane są wszelkie zrównoważone formy mobilności, czyli: transport publiczny – w Starogardzie będą to autobusy, w Trójmieście do nich dołączą: tramwaje i trolejbusy, a w Warszawie – metro. Oczywiście   rower czy ruch pieszy – także wchodzą w skład zrównoważonego transportu.

Starogardzki Samorząd, Powiat, a także Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz inne zaangażowane organizacja starają się zachęcić mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń transportowych i poprawy jakości ich życia. Kulminacyjnym momentem w trakcie ETZT jest Dzień bez Samochodu, przypadający 22 września.

W naszej szkole promować będziemy zrównoważone formy transportu w następujący sposób:

W piątek 17 września reprezentacja Naszej Szkoły weźmie udział w Starogardzkiej Masie Rowerowej, oraz Dniach Serca,  a od poniedziałku 20 września, aż do piątku 25 września, rusza po raz kolejny akcja „Rowerem do Szkoły” – każdy kto przyjedzie w tym czasie do Szkoły podpisanym imieniem i nazwiskiem oraz klasą – rowerem – weźmie udział w losowaniu nagród.

Wszelkich odpowiedzi na nurtujące Was pytania udzieli p. Ania Piotrzkowska – nauczyciel techniki w naszej szkole