«

»

sty 18

Projekt – Szkolne Kluby Europejskie – Fundacji im. Roberta Schumana

Szkolny Klub Europejski ” Europejczyk” bierze udział w projekcie opracowanym przez Fundację im. Roberta Schumana oraz Fundację Centrum im. Bronisława Geremka pod nazwą ” Szkolne Kluby Europejskie”. Kluby Europejskie są miejscem zdobywania wiedzy i aktywizacji młodych osób w duchu wartości europejskich i demokratycznych. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

FOTORELACJA

9.12.2021 roku odbyło się  spotkanie online Szkolnych Klubów Europejskich działających już w szkołach. Naszą szkołę reprezentowała Pani Alicja Czarna opiekun SKE ” Europejczyk”, która  od 20 lat zajmuje się edukacją europejską i tworzeniem klubu.  Opiekunka SKE wzięła też udział w szkoleniu, które odbyło się 14-15.01.2022 w Warszawie.  Na żywo spotkali się  tam opiekunowie i opiekunki istniejących już Klubów. W czasie intensywnego weekendu mogli lepiej się poznać,  porozmawiać o swoich doświadczeniach i dzielić się pomysłami na przyszłość. Obejrzyj zdjęcia z tego spotkania. 

Kolejnym etapem projektu są szkolenia online oraz sesje wyjazdowe zarówno dla opiekunów jak i dla młodzieży działającej w naszym SKE. W czerwcu będziemy mogli wyjechać na spotkania z innymi klubami do Warszawy. Pozdrawiamy wszystkich euroentuzjastów!