«

»

kwi 29

Wyniki „Szkolnego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej”

Dnia 28.04.2022 r., o godzinie 14.35 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 8 w Starogardzie Gd., odbył się szkolny „Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej” organizowany przez Szkolny Klub Europejski ” Europejczyk” w ramach obchodów Dnia Unii Europejskiej. W konkursie udział wzięli uczniowie klas 8 w dwuosobowych zespołach. Konkurs przeprowadzono zgodnie z regulaminem i składał się z trzech etapów.

Fotorelacja

W pierwszym etapie, uczniowie musieli przejść test wiadomości o Unii Europejskiej. W drugim etapie rozpoznawali flagi państw Unii, najważniejsze zabytki krajów członkowskich UE, instytucje unijne oraz skojarzenia związane z państwami unijnymi. W ostatnim etapie mieli do rozwiązania krzyżówkę. Do konkursu przystąpiło 10 drużyn dwuosobowych. Maksymalna ilość punktów możliwych do uzyskania z wszystkich części konkursu wynosiła – 39.

W wyniku konkursu zostały wyłonione 3 grupy zwycięzców, które zdobyły największą liczbę punktów oraz 2 wyróżnienia. Oto zwycięzcy:

Lp.
IMIĘ I NAZWISKO
KLASA
MIEJSCE
 

1.

 

Mateusz Burczyk

Joachim Trzewik

8 A I
 

2.

 

Krzysztof Renka

Kacper Dunajski

8 A II
3. Maja Borowczak

Marcelina Weissbrod

8 B III
4. Filip Redzimski

Franciszek Adamski

8 B wyróżnienie
5. Julian Potasznik

Mikołaj Szczypior

8 B wyróżnienie

Gratulujemy i zapraszamy na wręczanie nagród dnia 06.05.2022 roku. Dokładne informacje zostaną przekazane przez radiowęzeł szkolny.

Szkolny Klub Europejski „Europejczyk” wraz z opiekunem