lis 04

Doradztwo zawodowe – wyjątkowe zajęcia z Powiatowym Urzędem Pracy

Dnia 28.10.2022 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe prowadzone przez doradców zawodowych z Powiatowego Urzędu Pracy w Starogardzie Gdańskim. W zajęciach wzięła udział klas 8 E.

Celem warsztatów było przygotowanie młodzieży do wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej, dokonanie samooceny na podstawia cech charakteru, umiejętności, predyspozycji i wiedzy oraz pomoc młodzieży w zrozumieniu dynamicznie zmieniającego się zapotrzebowania na umiejętności i zawody na rynku pracy.  Warsztaty odbywały się na dwóch godzinach lekcyjnych a uczniowie klasy 8 E uznali je za bardzo pomocne w wyborze dalszej drogi edukacyjnej.

Poza jednorazowymi warsztatami przygotowanymi przez PUP czeka uczniów jeszcze 10 godzin doradztwa zawodowego organizowanego przez szkołę. Wszystkie te działania mają na celu odpowiednie przygotowanie młodzieży do wyboru szkoły ponadpodstawowej oraz przyszłej kariery zawodowej.