«

»

mar 26

DZIEŃ MOTYLA – DZIEŃ WRAŻLIWOŚCI NA POTRZEBY DRUGIEGO CZŁOWIEKA

21 marca odbył się u nas Dzień Wrażliwości Na Potrzeby Drugiego Człowieka. Nasza szkoła od kilku lat świętuje go w szczególny sposób organizując „Dzień Motyla”. Celem akcji jest pomoc pacjentom ze starogardzkiego hospicjum.
Główną atrakcją tego dnia był występ artystyczny. Mogliśmy zobaczyć przedstawienie pokazujące dlaczego warto pomagać w wykonaniu uczniów z klas II b i III d. Wysłuchaliśmy utworów muzycznych i literackich. Było wspólne śpiewanie piosenek o pomaganiu drugiemu człowiekowi. To było piękne i pełne wzruszeń widowisko.


Na szkolne święto „Dnia Motyla” zaproszono wielu gości. Wśród nich znaleźli się między innymi: Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Pani Agnieszka Buczyńska, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Urszula Ossowska, Ksiądz Proboszcz Janusz Lipski, Prezes Fundacji Kociewiacy dla Hospicjum Pani Dagmara Wróblewska, Członek Zarządu Fundacji Pani Janina Lubawska.

Podczas akademii dzieci odebrały nagrody i wyróżnienia za udział w towarzyszących Dniu Motyla konkursach literackich oraz plastycznych.

Pani Dyrektor Jolanta Łobocka oraz Pani Wicedyrektor Anna Byczkowska podziękowały gościom za ich przybycie. Zaznaczyły, że takie wyjątkowe dni, akcje są bardzo potrzebne. Pozwalają już najmłodszym uczniom dostrzec to, co naprawdę w życiu ważne. Uczniowie kształtują w sobie otwartość serca na potrzeby innych, dostrzegają ile radości daje pomaganie i to, że każdy z nas ma w sobie moc, by wywołać radość, czy uśmiech u drugiej osoby.


Po zakończeniu uroczystości na zaproszonych gości czekał mały upominek i słodki poczęstunek.


To był bardzo wyjątkowy i udany dzień.

Wszystkie dary zebrane podczas zbiórki trafiły już do pacjentów starogardzkiego hospicjum.

FOTORELACJA