lis 13

Dla Niepodległej!

10 listopada w naszej szkole celebrowano 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Było odświętnie i uroczyście. W pięknej scenerii odbyły się apele, podczas których w „żywej „lekcji historii zaprezentowano drogę Polski do wolności. Młodzi ludzie godnie uczcili pamięć walczących przodków. Nie zabrakło również wysłuchania „Roty”, pieśni żołnierskich oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.Dziękując wszystkim za piękną postawę, Pani Dyrektor Jolanta Łobocka wręczyła nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w następujących konkursach:

-Quiz historyczny-Jan Kisielewski i Błażej Szwoch- kl.8B

-Praca plastyczna- Amelia Keister-kl.5E

Gratulujemy i pozostawiamy wszystkim w pamięci słowa Marszałka Piłsudskiego:” Naród, który nie szanuje swojej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości.’ FOTORELACJA