maj 30

Wyniki szkolnego „Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej” – SKE ” Europejczyk” informuje!

Dnia 29.05.2019 r., o godzinie 14.35 w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 8 w Starogardzie Gd., odbył się szkolny „Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej” organizowany przez Szkolny Klub Europejski ” Europejczyk”. W konkursie udział wzięli uczniowie klas III-ich gimnazjum oraz VIII SP w dwuosobowych zespołach. Do konkursu przystąpiło 12 drużyn.  Konkurs przeprowadzono zgodnie z regulaminem i składał się z trzech etapów. Maksymalna ilość punktów możliwych do uzyskania z wszystkich części konkursu wynosiła – 39.

W wyniku konkursu zostały wyłonione 3 grupy zwycięzców, które zdobyły największą liczbę punktów, tj.:

Lp. IMIĘ I NAZWISKO KLASA LICZBA PUNKTÓW MIEJSCE % uzyskanych punktów
1. Wardyn Marta

Kurszewska Klaudia

III B 32 I 82%
2. Szarmański Piotr

Nowacki Szymon

III F 31 II 79%
3. Andrunik Jakub

Loose Oliwia

III C 30 III 77%

Poza członkami SKE ” Europejczyk” nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:

Alicja Czarna

Anna Kowalska – Semkło

Dawid Czarnecki

Drużyny, które zajęły 3 pierwsze miejsca zostaną nagrodzone ocenami cząstkowymi celującymi oraz dyplomami na najbliższym apelu. Natomiast uczniowie, którzy osiągnęli wynik co najmniej 70 % otrzymają oceny bardzo dobre ( cząstkowe) z wiedzy o społeczeństwie.

Gratulujemy wygranej!

Oto fotorelacja z konkursu