maj 08

Robotyka

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Starogardzie Gd. już od wielu lat działa kółko robotyki w ramach dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. Kółko cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Zajęcia są prowadzone na klockach Lego Mindstorms których głównym elementem jest komputer dzięki któremu istnieje możliwość zaprogramowania robota.

W ostatnim czasie dzięki sponsorowi – firmie farmaceutycznej POLPHARMA – nasza szkoła wzbogaciła się o dodatkowe zestawy klocków lego przeznaczonych dla dzieci w wieku 6-9 lat. Zestawy Lego WEDO mają też możliwość programowania robota, efekt tworzenie jest szybszy, co stanowi główną zaletę dla dzieci w młodszym wieku szkolnym.

Dzięki tym zajęciom młodzież i dzieci przez zabawę nabywają możliwość nauki programowania, oaz rozwijania swojej kreatywności. Z pewnością te umiejętności przydadzą się im w przyszłości…