cze 14

WYCIECZKA DO GDYNI

Dnia 12 czerwca 2018 roku uczniowie klasy III b i III c wraz z wychowawcami i opiekunami pojechali na wycieczkę do Gdyni. Program był bardzo bogaty. Pogoda nie bardzo dopisała, ale humory już tak. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania ORP „Błyskawica”. Mogliśmy wejść pod pokład, zobaczyć to wszystko co znajduje się w środku, ale też wystawę pamiątek. Kolejnym przystankiem był posiłek w McDonald`s.

Każdy zjadł swój ulubiony zestaw i ruszyliśmy w dalszą drogę. Najedzeni i pełni energii zameldowaliśmy się w Centrum Experyment. Naszą przygodę z nauką rozpoczęliśmy od zajęć warsztatowych. Klasa III b uczestniczyła w warsztatach „H2O- łyk wody”, na których zapoznali się z właściwościami wody oraz przeprowadzili szereg doświadczeń pod okiem pracownika centrum. Klasa III c wzięła udział w warsztatach „Koktajl witaminowy”. Po zakończeniu warsztatów wszyscy udaliśmy się na wystawę. Dzieci mogły dotykać  i wypróbować szereg różnych stacji badawczych. Stacje na wystawie dotyczyły zarówno świata medycyny, zdrowia, przyrody, fizyki itp. Wszystko było dostępne dla dzieci i mogły poszerzać swoją wiedzę poprzez zabawę i praktyczne działanie. Na koniec każdy, kto chciał zrobił zakupy w sklepie z pamiątkami . Pełni ciekawych doświadczeń i wrażeń wróciliśmy do domu.