lis 25

25 listopada. Dzień Pluszowego Misia.

Misiu przytula Ciebie - Gify i obrazki na GifyAgusi.plTo nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, gdyż zaczęła się ona  w 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Dzisiaj misiowi, który kojarzy się z ciepłem i dobrocią, życzymy , aby nadal był serdecznym przyjacielem dzieci, aby rozweselał wszystkie, te małe, jak i duże buzie.

A teraz zabawa, czyli …….

Konkurs na fotkę misia i jego ciekawą historię.

lub konkurs na wiersz o misiu.

A dla  kreatywnych…..

Konkurs na prezentację o misiu……

Wszystkie prace wysyłacie na pocztę

samorzad_szkolnypsp8@wp.pl

Najciekawsze pracę zostaną nagrodzone !

Termin nadsyłania prac-  2 grudnia !

Życzymy udanej zabawy ,