maj 26

WYCIECZKA KLASOWA

Dnia 10 maja klasy Ia i Ib uczestniczyły w wycieczce klasowej. Wybrali się do „Stacji Wygoda” mieszczącej się 7 km od Tczewa (Stanisławie). Była to wycieczka w plenerze pod hasłem: „Akcja integracja w stylu indiańskim”. Dzieci poznały legendę plemienia w Tipi. Uczestniczyły w grze terenowej TROPICIELE ŚLADÓW, uczyły się tańca indiańskiego. Kolejnym punktem była  jazda na konnych kukiełkach – Hobby Horsing – nauka trzech podstawowych technik jazdy oraz udział w pierwszych zawodach. Przy ognisku posiliły się kiełbaskami podanymi w formie hot-dogów z kubkiem gorącej czekolady z mini piankami marshmallow. Dzieci miały również czas wolny na placu zabaw i boiskach do koszykówki oraz piłki nożnej. Mogły również zakupić drobne pamiątki. Na pożegnanie  uczestniczyły w zawodach  sprawnościowych oraz tańcach indiańskich. Zabawa była wspaniała, a wrażenia niezapomniane.