↑ Powrót do Samorząd uczniowski

Plan pracy SU

Plan pracy Samorządu Szkolnego

Działanie całoroczne

·         stała współpraca z: dyrekcją  szkoły, pedagogiem szkolnym, kierownikiem świetlicy,

·         współorganizacja i prowadzenie uroczystości szkolnych,

·         aktualizacja  gazetki ściennej samorządu uczniowskiego (informacyjnej),

·         zebrania samorządu uczniowskiego,

·         dbanie o respektowanie praw ucznia w szkole,

·         stała współpraca z samorządami klasowymi,

·         aktualizacja informacji na stronie internetowej szkoły,

·         kontynuacja konkursu “zakręcona klasa”- zbiórka plastikowych nakrętek,

·         włączenie się do akcji charytatywnych,

·         opieka nad grobem masowym w Szpęgawsku

Miesiąc Działanie Samorząd Szkolny
Wrzesień 1.  Spotkanie rady  i członków SU. Opracowanie planu pracy SU na rok szkolny 2019/2020

2.       Apel zapoznawczy dla klas IV,VII.

3.       Spotkanie z samorządami klasowymi (koniec września).

4.       Aktualizacja tablicy informacyjnej SU, strony internetowej ( Rada SU, skład, plan pracy, krótki rys SU, termin spotkań).

5.       Akcja Znicz wśród członków SU.

6.       Porządkowanie grobu masowego w Szpęgawsku.

Samorząd Szkolny
Październik 1.      Obchody Światowego Tygodnia Zwierząt- zbiórka darów i datków, wizyta w schronisku (od 4.10).

2.      Obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej- poczęstunek dla pracowników szkoły, życzenia przez radiowęzeł, rozesłanie życzeń do szkół.

3.      Akcja Znicz – współpraca z samorządami klasowymi.

4.      Organizacja wyjazdu do teatru dla uczniów

5.      Porządkowanie grobu masowego w Szpęgawsku.

6.      Wybory do Rady SU.

Samorząd Szkolny
Listopad 1. Nabór kandydatów do WOŚP- zgłoszenia, lista kandydatów, dokumentacja.

2. Obchody Dnia Życzliwości- 21.11- pogadanka,

3. Andrzejki. Pogadanka przez radiowęzeł na temat zwyczajów związanych z andrzejkami.

4. Światowy Dzień Pluszowego Misia (26 listopada)- przyniesienie przez uczniów pluszowych maskotek.

Samorząd Szkolny
Grudzień 1. Mikołajki w naszej szkole- słodki upominek dla wszystkich uczniów , pogadanka przez radiowęzeł dot. mikołajek.

2. Mikołaj w naszej szkole- przygotowują uczniowie  gimnazjum

3. Konkurs:“ Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”.

4. Rozesłanie życzeń świątecznych do starogardzkich szkół – kartki przygotowane przez uczniów.

5. Mikołaj w Starogardzkim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt- organizacja  zbiórki darów dla schroniska- współpraca z gospodarzami klas

6. Obchody  Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka -10.12.- pogadanka, gazetka.

Styczeń

1.  Udział w WOŚP- kwesta na terenie szkoły w tygodniu poprzedzającym akcję na terenie Polski,  dyskoteka szkolna, kwesta na ulicach Starogardu.

2. Podsumowanie I półrocza – prezentacja wyników nauczania  najlepszych klas i najlepszych uczniów pn. Najlepsi z najlepszych.

Samorząd Szkolny
Luty 1.   Akcja promująca Tłusty Czwartek, Walentynki – sprzedaż pączków, kart walentynkowych, dzień czerwony

2.      W przededniu urodzin M. Kopernika- gazetka, pogadanka przez radiowęzeł, wystawka dot. życia M. Kopernika.

3.      Nasze spotkanie z M. Kopernikiem – albumy tematyczne.

Samorząd Szkolny
Marzec 1.      Przywitanie Wiosny- konkurs na wiosenne przebranie.

2.      Przygotowanie wielkanocnej gazetki ściennej, rozesłanie życzeń do szkół,

3.      Organizacja świątecznej pomocy dla schroniska dla zwierząt.

4.      Obchody Dnia Kobiet- przygotowanie  życzenia przez radiowęzeł, poczęstunek i upominek dla pań pracujących w  szkole.

5.      Porządkowanie grobu masowego w Szpęgawsku.

Samorząd Szkolny
Kwiecień 1. Organizacja Dnia Zdrowia-15.04- akcja Jabłko, bar sałatkowy. Samorząd Szkolny
Maj 1. Jedziemy na majówkę- Wyjazd członków SU na wycieczkę. Samorząd Szkolny
Czerwiec 1. Obchody Dnia Dziecka.

2. Udział w pożegnaniu absolwentów .