gru 19

Wioska Świętego Mikołaja

Dwie klasy pierwsze I a i I b ze swoimi Paniami, wybrały się na wycieczkę do Wioski Świętego Mikołaja, znajdującej się w Owidzu.

Po przekroczeniu progu wioski dzieci oniemiały z zachwytu – tysiące migających światełek, wspaniałe dekoracje oraz słodki zapach pieczonych pierników, pomogły poczuć aurę i magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Na miejscu dzieci przywitał sympatyczny Elf, który porwał wszystkich do wspaniałej zabawy. Pierwszym punktem było ozdabianie pierników i wykonywanie świątecznych kartek. Potem dzieci odwiedziły fabrykę Mikołaja, gdzie wspólnie z Elfami wykonywały różne zadania: rozwiązywały świąteczne zagadki, sklejały łańcuch na choinkę, budowały więżę, bawiły się drewnianymi klockami oraz pisały list do Mikołaja gęsim piórem. Główną atrakcją było oczywiście spotkanie ze Świętym Mikołajem. Mikołaj z każdym dzieckiem rozmawiał, upewniał się czy zasłużyły na prezenty. Na koniec wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Zabawa była fantastyczna, pierwszaki zmęczone, ale zachwycone wróciły do domu.