mar 14

Tydzień Matematyki

W dniach 12 – 16.03.2018r odbywa się w naszej szkole Tydzień Matematyki. W związku z tym uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 mają możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju konkursach. Znamy już pierwszych zwycięzców!

Konkurs „Jeden z piętnastu”

Zasady konkursu oparte są na teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Uczestnikami są przedstawiciele poszczególnych klas. Swój udział zgłosiło 15 osób. Kierowali do siebie pytania czytane przez prowadzącego, zyskując lub tracąc przy tym szanse na udział finale. A oto laureaci:

I miejsce    Karol Dunajski klasa IIb, II miejsce   Aleksandra Malowana IIe, III miejsce  Maciej Rafalski III e

Konkurs „Najładniejszy zeszyt do matematyki”

Rozstrzygnięcie i wyłonienie zwycięzców tego konkursu nie było łatwym zadaniem. Prowadzone przez uczniów zeszyty były bardzo staranne, kolorowe oraz uzupełniane na bieżąco. Jury po licznych oględzinach zeszytów  wyłoniło zwycięzców:

Natalia Syska IIa, Karolina Moller IIIf, Agata Maślińska IVd, Martyna Klaman IVb

Konkurs „Mistrz Sudoku”

W konkursie wzięło udział siedmiu uczestników rywalizujących ze sobą o tytuł Mistrza Sudoku. Decydowała kolejność i poprawność rozwiązań. Mistrzem oraz Wicemistrzami Sudoku zostali kolejno:

Borys Lenczewski IIIb, Mateusz Derengowski IIf, Justyna Lubośna IIIb

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

Lucyna Lamek i Paulina Landowska-Redzimska