«

»

mar 30

Dzień Motyla

23 marca w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 8 kolejny raz świętowano Dzień Motyla – Dzień Wrażliwości na Potrzeby Drugiego człowieka. W klasach odbywały się zajęcia warsztatowe mające na celu zwrócenie uwagi dzieci na potrzeby ludzi chorych i cierpiących, zwłaszcza tych którzy przebywają w hospicjum. Dzieci przebrane za motylki – jako symbol delikatności – wykonywały prace plastyczne, pisały listy i wiersze o motylkach, wiośnie, pięknie ludzkiego serca… Akademia pod hasłem „Hospicjum to też życie. Dobrze widzi się tylko sercem….. była podsumowaniem całej akcji. Recytowane przez dzieci wiersze, odgrywane scenki jak i piosenki towarzyszące uroczystości wzruszyły zarówno zaproszonych gości – Osoby, które każdego dnia zajmują się pomaganiem innym – jak i samą panią dyrektor Magdalenę Wąsowicz.

FOTORELACJA

 

Podczas tegorocznych obchodów dnia Motyla zbierano zabawki, książeczki dla dzieci będących pod opieką Hospicjum im Ks. Eugeniusz Dutkiewicza w Gdańsku.

Szkoła w wiosennych barwach, dzieci niczym kolorowe motylki, wszyscy uśmiechnięci i pełni szczęścia – to widok, który cieszy…

Takie dni, akcje są bardzo potrzebne. Pozwalają już najmłodszym uczniom dostrzec to, co naprawdę w życiu ważne. Uczniowie kształtują w sobie otwartość serca na potrzeby innych, dostrzegają ile radości daje pomaganie i to, że każdy z nas ma w sobie moc, by wywołać radość, czy uśmiech u drugiej osoby – niekiedy zmęczonej, chorej… Czy może być coś piękniejszego?..

 Cieszę się, że mamy takich uczniów i  ich Rodziców oraz nauczycieli, którzy tak chętnie angażują się w różnorodne akcje organizowane na rzecz pomocy innym i z całego serca Im za to dziękuję – powiedziała pani wicedyrektor Anna Byczkowska. Poprosiła też wszystkich: Proszę, wraz z nadejściem wiosny nieście jak motylki Waszą delikatność, wrażliwość i optymizm wszędzie tam, gdzie będziecie, a świat będzie jeszcze piękniejszy…