«

»

mar 24

II MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE EKOLOGICZNYM

W tym roku Wojewódzki Konkurs Ekologiczny odbył się 22 marca, czyli w obchodzony na całym świecie Dzień Wody. To właśnie ona była tegorocznym hasłem przewodnim uczniowskich zmagań.

Konkurs miał miejsce w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji STAR-WiK. W jury konkursu zasiedli: pracownik Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim Hanna Cejrowska, łowczy Koła Łowieckiego „Ryś” Zbigniew Piotrzkowski oraz pracownik STAR-WiK-u Monika Michna. Pani Monika wcieliła się także w postać Pani Wody, która tłumaczyła dzieciom co może ta niezwykła ciecz.

Ogromna wiedza i ciężka praca naszych reprezentantów pozwoliła na zdobycie II miejsca. Wszyscy, którzy brali udział w konkursie mieli okazję zwiedzić przedsiębiorstwo i dowiedzieć się na czym polega codzienna praca w STAR-WiK-u

Konkurs obejmował zakres wiedzy i umiejętności z edukacji przyrodniczo-społecznej dla klas I-III w nauczaniu zintegrowanym oraz wiadomości i umiejętności pozaprogramowe wynikające z tematyki konkursu. Ważna była umiejętność korzystania z informacji uzyskanych podczas konkursu.  

Na koniec zostały wręczone nagrody i podziękowania. 

   FOTORELACJA