«

»

mar 24

DZIEŃ MOTYLA – DZIEŃ WRAŻLIWOŚCI NA POTRZEBY DRUGIEGO CZŁOWIEKA

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale też Dzień Życzliwości dla Drugiego Człowieka. Nasza szkoła od kilku lat świętuje go w szczególny sposób organizując „Dzień Motyla”. Celem akcji jest pomoc starogardzkim pacjentom hospicjum.

Dzieci przyszły tego dnia do szkoły ubrane we wszystkie kolory tęczy. Głowy przestroiły opaskami z motylami. Główną atrakcją był występ artystyczny. Mogliśmy zobaczyć przedstawienie pokazujące dlaczego warto pomagać. Wysłuchaliśmy utworów muzycznych i literackich. – Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w takich akcjach. Cieszą się, że mogą pomóc innym. Wspierają ich w tym rodzice i nauczyciele, którzy z zapałem angażują się w organizację całego dnia – powiedziała Pani wicedyrektor Anna Byczkowska.

Na szkolne święto „Dnia Motyla” zaproszono wielu gości. Wśród nich znaleźli się między innymi: naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Agnieszka Buczyńska, pełnomocnik prezydenta miasta ds. osób niepełnosprawnych i seniorów Ewa Życzyńska, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia ks. dziekan Józef Pick, proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Janusz Lipski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i członek grupy ds. hospicjum Urszula Ossowska, członek grupy ds. hospicjum Janina Lubawska, działająca w hospicjum mieszczącym się w Centrum Rehabilitacyjno-Leczniczym Medpharma Dagmara Wróblewska oraz prezes stowarzyszenia Można Inaczej Dorota Dorau.

Dzieci odebrały nagrody i wyróżnienia za udział w towarzyszących Dniu Motyla konkursach literackich oraz plastycznych. Pani Dyrektor Magdalena Wąsowicz przekazała na ręce działającej w starogardzkim hospicjum Dagmary Wróblewskiej dary, które udało się zebrać podczas szkolnej zbiórki. W zamian Dorota Dorau obdarowała uczniów i nauczycieli słodyczami.

– Dziękuję Wam za przeżycia, których mi dzisiaj dostarczyliście. W piękny sposób pokazaliście, że zawsze należy być otwartym na drugiego człowieka, pomagać sobie nawzajem i nigdy nie zapominać o trzech najważniejszych słowach: „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”. Trzeba też umieć przyznać się do swoich błędów. Łatwiej się żyje, kiedy stosujemy się do tych zasad – powiedział ks. dziekan Józef Pick.

Po zakończeniu uroczystości na zaproszonych gości czekał poczęstunek. 

To był bardzo wyjątkowy i udany dzień.

FOTORELACJA