«

»

maj 13

Parada Schumana

Szkolny Klub Europejski „Europejczyk” wziął udział w 20 Paradzie Schumana 11 maja 2019 roku. 

Ulicami Warszawy przeszła 20. Parada Schumana. W tym roku pod hasłem „Wybieramy Europę”. Parada była częścią wydarzeń organizowanych w ramach obchodów Dnia Europy.  FOTORELACJA

W paradzie wzięli udział uczniowie kilkudziesięciu szkół z całej Polski. Byli uczniowie z Gdyni, Kołobrzegu, Chrzanowa, Głogowa, Malborka, Sztumu no i ze Starogardu Gdańskiego. Nieśli ze sobą flagi Unii Europejskiej i Polski oraz hasła: „Mój głos, moja Europa”, „Wspieramy Europę”, „Europa is my home”, „I want you to vote”.

Po odsłuchaniu hymnu Polski i „Ody do radości” o godz. 12.30 parada pod hasłem „Wybieramy Europę” ruszyła spod Miasteczka Schumana na rogu Miodowej i Krakowskiego Przedmieścia przez pl. Zamkowy, Senatorską, Moliera, Królewską i z powrotem do Miasteczka Schumana. 

Wzięli w niej udział również przedstawiciele organizacji, które miały swoje stanowiska w miasteczku, m.in. Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego, Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Forum Ruchu Europejskiego, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Fundacji Instytutu im. Władysława Bartoszewskiego. 

W miasteczku odbywały się konkursy sprawdzające wiedzę o UE, gry edukacyjne i spotkania z ekspertami. Członkowie naszego Klubu oraz uczniowie uczestniczący w projekcie dotyczącym wyborów do Parlamentu UE wzięli udział w wielu konkursach organizowanych w Miasteczku Schumana oraz Paradzie oto fotorelacja z tego wydarzenia: FOTORELACJA