«

»

paź 23

Udział uczniów klas 8 w finansowym programie „BAKCYL”

W dniach 21-24.10.2019 odbyła się seria zajęć prowadzonych przez wolontariuszkę Warszawskiego Instytutu Bankowości Panią Ewę Megger (pracownicę jednego z gdańskich banków).   Uczniowie klas 8 wzięli udział w trzech zajęciach dotyczących szeroko rozumianej wiedzy o ekonomii, bankowości i bezpiecznym inwestowaniu ( ” Rynki finansowe”, ” Moje finanse”, ” Mądrę inwestowanie”). Celem programu „BAKCYL” jest „…poszerzanie wiedzy finansowej uczniów, jako niezbędny element funkcjonowania młodych w nowoczesnym społeczeństwie opartym na wiedzy, wprowadzanie w świat codziennych finansów, aby na starcie w dorosłość uczniowie potrafili wykorzystać odpowiednie dla siebie usługi finansowe i zabezpieczyć własne potrzeby na przyszłość.”

FOTORELACJA

Zajęcia zostały zorganizowane w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie oraz zajęć z przedsiębiorczości prowadzonych przez Panią Alicję Czarną, które nasza szkoła oferuje uczniom zainteresowanym rozwojem w tej dziedzinie. Program „BAKCYL” jest realizowany w już od 3 lat i daje możliwość nie tylko poszerzenia wiedzy z zakresu finansów ale i cyberbezpieczeństwa.  Program „BAKCYL”  stwarza możliwość zachęcenia młodych ludzi do kariery zawodowej w bankowości, wzmocnienia wizerunku banku jako instytucji zaufania publicznego, która ma swój wkład w podniesienie poziomu wiedzy finansowej młodego pokolenia, co służy stabilności sektora i gospodarki.

 

Kontynuacją zajęć jest udział w konkursie pt. ” Europejski Quiz Finansowy” organizowany również przez Warszawski Instytut Bankowości. Konkurs składała się z trzech etapów: eliminacji szkolnych, finału krajowego oraz finału europejskiego. Nagrodą główną jest wyjazd uczestników do Brukseli.

Więcej informacji o programie „BAKCYL” http://bakcyl.wib.org.pl/opis-projektu-2/

Więcej informacji o EQF : http://bakcyl.wib.org.pl/ii-edycja-eqf/

 

Fotorelacja z lekcji „BAKCYL”: