gru 05

LAUREACI – LIPA 2019

„Młodym twórcom, dnia 28 listopada, sukcesu pogratulował

Pan Prezydent”.

Mamy LAUREATÓW   XXIII Ogólnopolskiego i XXXVII  Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2019 pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska – Białej. Zostali nimi Ida Chmielecka , dziś już licealistka, choć swoje wiersze napisała będąc w klasie III gimnazjum oraz Krzysztof Renka, uczeń klasy VI, oboje przygotowani przez p. Elwirę Potocką.

Warto nadmienić, że w tegorocznym przeglądzie wzięło udział 509 autorów z całej Polski, którzy nadesłali 1206 utworów334 uczniów szkół podstawowych nadesłało 741 utworów61 uczestników przeglądu z likwidowanych w Polsce gimnazjów przesłało 133 utwory114 uczniów szkół średnich zaprezentowało 332 prace.

Konkurencja była duża, więc tym bardziej serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom, życząc nowych i wspaniałych pomysłów oraz wielu sukcesów, a wszystkich zachęcamy do przeczytania ich dzieł, które zostały ujęte w publikacji zawierającej prace nagrodzonych uczestników Przeglądu, znajdującej się w naszej bibliotece szkolnej.