«

»

lut 02

WIWAT HALLER

 

100 lat temu, 29 stycznia 1920 roku „Błękitna Armia” gen. Józefa Hallera wyzwoliła Starogard Gdański z rąk pruskich. Tym samym zakończył się okres 148 lat niewoli. Sam generał odwiedził miasto 4 lutego 1920 roku. Mieszkańcy z entuzjazmem witali go na ulicach miasta. 100 lat później, 29 stycznia 2020 roku w 100. rocznicę powrotu Starogardu do Państwa Polskiego, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w rekonstrukcji tamtych wydarzeń.

Z radością witaliśmy gen. Józefa Hallera na jednej ze starogardzkich ulic. Wiwatując, wymachując biało-czerwonymi flagami i witając Generała mogliśmy poczuć jaką wielką radość czuli nasi przodkowie w tamtym ważnym dla nas wszystkich czasie.

Gen. Józef Hallera odwiedził naszą szkołę i zawitał do klas, gdzie przedstawił uczniom swoją historię.

FOTORELACJA