«

»

mar 09

Uczniowie PSP 8 w eliminacjach okręgowych VI edycji Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości.

Po raz kolejny uczniowie PSP 8 będą reprezentować naszą szkołę w ogólnopolskiej olimpiadzie wiedzy ekonomicznej pt. ” Szkolna Olimpiada Przedsiębiorczości”. 

Organizatorem Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie.

Do eliminacji okręgowych zakwalifikowało się 100 szkół, których reprezentacje zdobyły najwięcej punktów. Reprezentację szkoły tworzy trzech uczniów, którzy uzyskali najwyższy wynik z testu eliminacji szkolnych w danej szkole. Ich wyniki sumuje się, ustalając w ten sposób wynik całej szkoły. Uzyskaliśmy 32 wynik w Polsce w eliminacjach szkolnych.

W eliminacjach okręgowych reprezentować będą nas uczniowie klas ósmych, którzy przygotowują się na zajęciach z przedsiębiorczości u Pani Alicji Czarnej a są to Kacper Kostka, Marcin Leszczyński i Karolina Kołodziej. Łącznie zebrali 79 punktów. Pełna lista 100 szkół pod linkiem: https://szkolnaop.pl/pliki/SOP6/SOP06_el.szkolne_wyniki.pdf

W II etapie ( eliminacjach okręgowych)  3-osobowe Reprezentacje szkół w dziesięciu wirtualnych okręgach prowadzą zmagania i rywalizują między sobą w interaktywnej grze manedżerskiej. Gra składa się z 7 rund i polega na prowadzeniu wirtualnego przedsiębiorstwa. Celem gry jest takie podejmowanie decyzji o kierunkach jego rozwoju, aby uzyskać jak najwyższe wyniki w rankingach i nie zbankrutować.

Z każdego okręgu do eliminacji centralnych kwalifikowane są po 3 zespoły, których przedsiębiorstwa uzyskały najwyższe wyniki. W sumie do eliminacji centralnych przechodzi 30 najlepszych Reprezentacji szkół (tj. 90 zawodników).

Szkolna Olimpiada Przedsiębiorczości została objęta  honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w eliminacjach okręgowych.