«

»

mar 19

Konkurs „Potyczki Ekonomiczne” 2019/2020

Konkurs „Potyczki Ekonomiczne” 2019/2020 z udziałem naszych ośmioklasistów – Przedsiębiorczy „EcoTeam”- BRAWO! 

Uczniowie klas ósmych naszej szkoły uczęszczający na zajęcia przedsiębiorczości zostali zakwalifikowani do II etapu konkursu ” Potyczki Ekonomiczne” w ramach programu edukacyjnego „Ekonomia na co dzień”. 

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości (FMP) z siedzibą w Warszawie.

Wyniki konkursu zostały zamieszczone na : https://ekonomia-na-co-dzien.junior.org.pl/upload/files/Zespoly_zakwalifikowane_do_II_etapu.pdf

Uczniowie w ramach I etapu konkursu mieli za zadanie opracowanie i przeprowadzenie minimum jednego ćwiczenia z zakresu edukacji ekonomicznej ze swoimi rówieśnikami lub z młodszymi kolegami. Celem wykonanego przez uczniów działania było wykorzystanie  w praktyce wiedzy ekonomicznej  z zakresu marketingu, zarządzania, planowania i sprzedaży na zajęciach Szkolnego Klubu Ekologicznego „EcoTeam”.

Uczniowie wykorzystali wiedzę z przedsiębiorczości na zajęciach dodatkowych z biologii u Pani Joanny Lamek i dzięki swoim działaniom ekologicznym oraz ekonomicznym,  dostali się do II etapu. Trzyosobową drużynę stworzyli: Kacper Kostka, Marcin Leszczyński i Błażej Bruchman z klasy VIII C.

Aby dostać się do Finału Konkursu Potyczki Ekonomiczne uczniowie muszą wykonać kolejne zadanie problemowe, na które mają czas do 24.04.2020 roku. Walczą obecnie o możliwość reprezentowania szkoły w Warszawie. Zwycięzcą Konkursu zostanie zespół, który podczas finału zdobędzie łącznie największą liczbę punktów za poszczególne zadania konkursowe. Organizator przewiduje w Konkursie nagrody w postaci tabletów dla uczestników trzech najlepszych zespołów uczniów i nauczycieli-opiekunów oraz dyplomy dla wszystkich finalistów i dla uczestników II etapu.

Trzymamy za Was kciuki i gratulujemy sukcesu!