«

»

mar 19

Laureaci wojewódzcy Europejskiego Quizu Finansowego

Uczniowie naszej szkoły – Karolina Kołodziej i Nikodem Górczyński ( klasa VIII B i VIII C)  zostali laureatami wojewódzkimi Półfinału Krajowego III Edycji Europejskiego Quizu Finansowego – konkursu organizowanego  w Polsce przez Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich z inicjatywy Europejskiej Federacji Bankowej.

Fotorelacja

Dnia 11.03.2020 roku  o godzinie 11.000 odbył się półfinał krajowy konkursu w którym brało udział on-line 460 zespołów 2 osobowych z całej Polski. W tych zmaganiach z naszej szkoły wzięły udział 4 zespoły 2 osobowe. Najlepszy wynik miał zespół złożony z Karoliny Kołodziej i Nikodema Górczyńskiego, który zdobył 11 miejsce w Polsce i 1 miejsce w województwie pomorskim. 

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z ekonomii i bankowości prowadzonych przez wolontariusza jednego z banków w Polsce w ramach projektu „Bakcyl” oraz w zajęciach z przedsiębiorczości prowadzonych w naszej szkole przez panią Alicję Czarną. 

W związku z korona wirusem został zmieniony regulamin konkursu i uczniowie Ci nie będą mogli rywalizować z innymi zespołami o możliwość reprezentacji Polski w potyczkach w Brukseli. Mimo to gratulujemy wygranej.

Więcej informacji na stronie http://bakcyl.wib.org.pl/europejski-quiz-finansowy/