«

»

kwi 14

VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości.

Uczniowie klas VIII PSP 8 w eliminacjach centralnych

VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości.

Dzisiaj (14.04.2020) ogłoszono wyniki eliminacji okręgowych SOP. W tej części konkursu brało udział 100 zespołów, wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Trzyosobowe drużyny rywalizowały ze sobą od 02.04.20 do 09.04.20 w grze menedżerskiej prowadzonej za pomocą interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej Olimpiady. 

RANKING

 

Reprezentacje Szkół grupowane były losowo w 10 grup, odpowiadających utworzonym w ten sposób okręgom (liczących po 10 Reprezentacji). Nasza grupa z numerem 04, złożona z Karoliny Kołodziej ( klasa VIII B), Kacpra Kostki i Marcina Leszczyńskiego ( klasa VIII C), dostała się do okręgu nr 2. 

Gra menedżerska stanowi symulację prowadzenia przedsiębiorstwa, które w trakcie trwania rozgrywek podejmuje decyzje związane z nakładami finansowymi na swój rozwój, promocję i dystrybucję produktów oraz ustala ceny wytwarzanych i sprzedawanych produktów. Aby wygrać w swoim okręgu trzeba było w ciągu 7 rund tak inwestować aby jak najwięcej zarobić ze sprzedawanych trzech różnych produktów.  Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce w swoim okręgu.

Uczniów przygotowywała oraz prowadziła w czasie kwietniowych rozgrywek on line Pani Alicja Czarna.  Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą ekonomiczną, matematyczną oraz wyczuciem znajomości rynku. Gratulujemy!

Teraz czekają ich eliminacje centralne, które miały odbyć się w Warszawie w Szkole Głównej Handlowej.

Zgodnie z regulaminem eliminacje centralne mają odbyć się w dwóch etapach:

1) I etap polega na indywidualnym rozwiązaniu testu wiedzy;

2) II etap polega na indywidualnym udziale w rozgrywkach, które mają formułę turnieju 1 z 30.

Czekamy jednak na decyzje organizatora – Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. W związku z koronawirusem raczej ta część konkursu będzie musiała odbyć się poprzez internet lub w innym terminie niż założono.