paź 29

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIDOMOŚCI DYSLEKSJI 2020

Od 12 do 16 października w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Klasy 1, 2 i 3 zaangażowały się w obchody Tygodnia Dysleksji wykonując ilustracje do bajek Hansa Christiana Andersena. Dlaczego akurat jego bajki? Ponieważ Andersen miał dysleksję, która bardzo przeszkadzała mu w szkole, ale za to pomagała w wymyślaniu najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek na całym świecie. W związku z tym wysłuchali oni audiobooka lub obejrzeli następujące bajki:  klasy 1   „Brzydkie kaczątko”, klasy 2 „Dziewczynka z zapałkami”, a klasy 3 “Calineczka”.

Prace zobacz (kliknij tutaj)

Całe szczęście to nie był konkurs tylko wystawa, ponieważ JURY miałoby trudny orzech do zgryzienia.

PS: obrazki do bajek celowo nie są podpisane jaka klasa, nie potrzeba. Sami zobaczcie!

Dziękuję klasie:

1b i p. Dorocie

1c i p. Emilii

2b i p. Kasi

2c i pani Magdzie

3a i p. Gosi

3b i p. Justynie

3c i p. Patrycji

3d i p. Tycjanie

Magdalena Kownacka

List do dzieci:

Drogie dzieci,

Zapraszam Was do udziału w obchodach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Czym jest dysleksja? To taki psotnik w głowie, który sprawia, że niektóre dzieci mylą literki podobne do siebie albo zapominają jak one wyglądają. Jak się pewnie domyślacie, przeszkadza to w nauce czytania i pisania. Na szczęście można  z dysleksją nauczyć się czytać i pisać. Dowodem na to są sławne osoby, które też miały dysleksję. Taką osobą jest Hans Christian Andersen, tak ten sam co pisał bajki. Posłuchajcie lub obejrzyjcie jedną bajkę, jaką dla Was przygotowałam, a po obejrzeniu wykonajcie ilustrację.

Miłej zabawy.

Magdalena Kownacka