«

»

kwi 16

Projekt edukacyjny dla szkół podstawowych pt. „Projekt z ZUS” w naszej szkole!

Od początku marca 2021 w jednej z klas ósmych uczniowie uczestniczyli w projekcie edukacyjnym pt. „Projekt z ZUS”, którego organizatorem jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Celem „Projektu z ZUS”, jest upowszechnienie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół podstawowych.

„Projekt z ZUS” uczy młodzież, by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (solidaryzm społeczny); ubezpieczać się w czasie aktywności zawodowej i indywidualnie dbać o swoją emerytalną przyszłość. Wszystko po to, aby systematyczne budować świadomość młodego pokolenia o tym jak ważne są ubezpieczenia społeczne.

Zadaniem uczestników projektu było wykonanie materiału wyjaśniającego, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Uczniowie po przebytych lekcjach wyjaśniających działanie ZUS mogli wykonać prace w formie: filmu, plakatu lub komiksu. Opiekunem wykonywanych projektów w naszej szkole była Pani Alicja Czarna, która pracowała z uczniami w czasie zajęć dodatkowych. Uczniowie biorący udział w projekcie, złożyli  prace grup projektowych 31.03.2021 roku

Dnia 12.04.2021 roku szkolna komisja konkursowa wyłoniła dwie prace, które będą reprezentowały naszą szkołę w II etapie – regionalnym.

Są to prace: 

1. Film – pt. „Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?”

Przygotowany przez Aleksandrę Ossowską, Lilianę Hofman i Miłosza Worocha.

2. Plakat – pt. „Działania antykryzysowe dla firm”.

Przygotowany przez Zuzannę Fic, Kingę Ledniowską i Jakuba Burczyka.

Zapraszamy do oglądnięcia plakatu, film można oglądnąć https://psp8stg-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/aczarna_psp8stg_onmicrosoft_com/EbVqA5IBTTZFpDkaIn4JnwYBL_KpU2z2EpkiQLj8LBo3Og?e=CHJcj5

Więcej informacji o projekcie i poprzednich edycjach: Projekt z ZUS – Szkoły podstawowe – ZUS

03a3888e-0a55-0703-5f71-5135aedccd92 (842×1191) (zus.pl)

Zgodnie z harmonogramem projektu będziemy czekać do 06.05.2021 na wyniki II etapu (regionalnego) konkursu – wyłonienie najlepszych prac przez komisje regionalne.

14.05.2021 – Ogłoszenie na stronie www.zus.pl/ edukacja, autorów prac zakwalifikowanych do III etapu centralnego. 

Życzymy przejścia do III etapu. Brawa dla uczniów, którym się ciągle jeszcze chce pracować w czasie pandemii!