«

»

lip 28

Ku WIELKIEJ PRZYGODZIE

Pożegnania nie zawsze oznaczają  smutek i łzy, bo mogą być początkiem wielkiej przygody, na którą w piątek , 25 czerwca 2021 r., wyruszyła Pani Magdalena Wąsowicz, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8, udając się na zasłużoną emeryturę.

Uroczystość pożegnania odbyła się w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury, gdzie  wśród  zaproszonych gości, kolegów, koleżanek, uczniów Pani Wąsowicz usłyszała z ust przyjaciół i znajomych wiele pięknych i ciepłych słów przywołujących wspomnienia sprzed lat.

FOTORELACJA

Galę zainicjował występ młodych aktorów, który w zabawny sposób wprowadził zgromadzonych do tematu.

Nie jedna łezka spłynęła po twarzy Pani dyrektor, gdy na ekranie pojawiły się, ku zaskoczeniu świeżo upieczonej emerytki, wspomnienia w postaci zdjęć  zdobytych w wielkiej tajemnicy  z albumów rodzinnych Państwa Wąsowiczów.

Atmosfera uroczystości zmieniała się z każdą chwilą, od poważnej, wzruszające i wywołującej łzy do gromkiego śmiechu wśród zebranych, gdy zaproszeni goście przywoływali zabawne historie z przeszłości, wydobywając na światło dzienne wiele dawno zapomnianych przez Panią Wąsowicz sytuacji.

Podziękowaniom dla Pani Wąsowicz nie było końca. Wśród wielu prezentów znalazły się także występy muzyczne absolwentki naszej szkoły, jak i  obecnych uczniów, które w nostalgiczny sposób przeniosły wszystkich w minione czasy.  Dziękowali przyjaciele, znajomi, a do nich przyłączyli się także ci najmniejsi uczniowie, z ust których słowo „Dziękuję” z wielkim  impetem  trafiło do serca Pani dyrektor, jak i zebranych.

Nic nie trwa wiecznie i nasza uroczystość dobiegła końca, bo coś pięknego musi się skończyć, aby coś równie pięknego mogło się zacząć

Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom, a odchodzącej na emeryturę Pani Magdalenie Wąsowicz życzymy nowej wielkiej przygody i wielu równie cudownych chwil na tych długich wakacjach