«

»

mar 31

III miejsce dla uczniów PSP 8

W ogólnopolskim Finale V edycji Konkursu Europejski Quiz Finansowy

Finał V edycji Konkursu Europejski Quiz Finansowy 2021/2022 odbył się 29.03.2022 roku o godzinie 11.00. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 30.03.2022 roku na części wykładowej dla uczniów i nauczycieli uczestniczących w Finale EQF. Całość odbyła się w formule online na platformie webinarowej ClickMeeting. W tegorocznej edycji Konkursu uczestniczyło ponad 400 zespołów z całej Polski, 174 szkoły z 16 województw, 168 nauczycieli koordynujących projekt w szkołach, ponad 7300 uczniów w rekrutacji szkolnej. Do etapu finałowego weszło 10 zespołów 2 osobowych, które uzyskały najlepsze wyniki w półfinale. Organizatorem konkursu jest Europejska Federacja Bankowa we współpracy z Związkiem Banków Polskich oraz Warszawskim Instytutem Bankowości. Naszą szkołę reprezentowała drużyna przygotowywana przez Panią Alicję Czarną, Natalia Grygorowicz i Wiktor Klemenski, która zdobyła I miejsce w województwie pomorskim.

W ogólnopolskiej rozgrywce finałowej uczniowie PSP 8 zdobyli III miejsce. Jest to najlepsza pozycja w historii uczestnictwa naszej szkoły w tym konkursie. Natalia i Wiktor zdobyli poza nagrodami indywidualnymi, również nagrodę dla szkoły w wysokości 1000 zł. Dodatkowo trzy zwycięskie zespoły zostaną zaproszone do udziału w dwudniowym wydarzeniu  Study Tour w Warszawie w czerwcu tego roku.

Gratulujemy laureatom konkursu.

Oto kilka zdjęć z Finału: