«

»

gru 01

Warsztatowe zajęcia zawodoznawcze dla klas 8 ze specjalistami z Warszawy

W dniach 29-30.11.2022 odbyły się warsztaty z doradztwa zawodowego dla klas ósmych przeprowadzone przez ekspertki z Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie.

Temat zajęć warsztatowych  to: „Planeta ZRK – jak zaplanować ścieżkę rozwoju zawodowego?”.  Warsztaty odbywały się w Hotelu Ren.

FOTORELACJA

Warsztaty zostały prowadzone w ramach projektu „Prowadzenie i rozwój Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji (etap 2)”, realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza, Edukacja, Rozwój”.

Uczniowie dowiedzieli się co to jest Zintegrowany System Kwalifikacji,  jak funkcjonuje oraz jak powstał. Mogli też porozmawiać o swoich potrzebach edukacyjnych, zobaczyć różnice pomiędzy edukacją dzisiejszą a edukacją ich dziadków i pradziadków. W ramach pracy w grupach poznawali funkcjonalności Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji. Mogli zobaczyć jak uczyć się w edukacji pozaszkolnej, poznali różne formy walidacji oraz możliwości potwierdzenia swoich kwalifikacji, korzystając z ZRK. Młodzież chętnie wynajdywała zastosowania ZRK jako narzędzia do wyszukiwania informacji o danej kwalifikacji, szkoły w której tą kwalifikację mogą zdobyć i innych możliwościach wykorzystania ZRK. Zapoznali się z możliwościami wykorzystania  kwalifikacji zapisanych w Polskiej i Europejskiej Ramie Kwalifikacji. Przedstawicielki Instytutu Badań Edukacyjnych przedstawiły tez aplikacje korzystające z danych zamieszczonych w ZRK, które można wykorzystać do projektowania ścieżki edukacyjno – zawodowej.