«

»

lut 10

Wojewódzki etap Europejskiego Quizu Finansowego

Uczniowie klas 8-ych, którzy przeszli selekcję w czasie szkolnych eliminacji do VI edycji Europejskiego Quizu Finansowego, 9.02.2023 r. wzięli udział w etapie wojewódzkim. Do tej części konkursu przystąpiło 10 reprezentantów w drużynach dwuosobowych przygotowywanych na dodatkowych zajęciach przez Panią Alicję Czarną. 

 

Celem tego etapu jest wyłonienie  3 najlepszych zespołów z każdego województwa w Polsce ( łącznie 48). Laureaci ( 10 najlepszych zespołów w Polsce) zostaną zaproszeni do półfinału w którym, będą walczyli trzy najlepsze lokaty. Krajowy zespół finalistów zyska prawo reprezentowania Polski w finale europejskim, organizowanym przez Europejską Federację Bankową. Z kolei trzy najlepsze zespoły z finału wezmą udział w Study Tour (wizyta studyjna w Warszawie). 

 

Europejski Quiz Finansowy to konkurs wiedzy z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, którego uczestnikami są uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych (w wieku 13-15 lat). Projekt został zainicjowany przez Europejską Federację Bankową. Organizatorem Konkursu w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.

 

Nasza szkoła w EQF bierze udział już od czterech lat. W zeszłym roku zdobyliśmy 3 miejsce w Polsce.  Trzymajmy więc kciuki za uczestników tegorocznej edycji. 

 

PSP 8 w etapie wojewódzkim reprezentowały 2 osobowe drużyny w składzie:

– Aleksandra Rozkwitalska i Maciej Drwięga

– Antonina Gembiak i Paweł Gornowicz

– Zuzanna Duszyńska i Adam Poćwiardowski

– Filip Sarnowski i Cezary Szambowski

– Julia Cichosz i Wiktoria Jendernalik

 

Życzymy sukcesów!