«

»

lut 23

PSP 8 reprezentuje województwo pomorskie w półfinale EQF

Mamy przyjemność poinformować, iż nasi uczniowie, tj. Cezary Szambowski i Filip Sarnowski, Paweł Gornowicz i Antonina Gembiak, Zuzanna Duszyńska i Adam Poćwiardowski zakwalifikowali się do półfinału Konkursu Europejski Quiz Finansowy 2022/2023.

Zgarnęliśmy wszystkie 3 miejsca w naszym województwie!

EQF to konkurs wiedzy z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, organizowany równolegle w kilkudziesięciu krajach Europy. Konkurs składa się z preselekcji krajowych i finału europejskiego. Projekt został zainicjowany w 2017 roku przez Europejską Federację Bankową. Organizatorem Konkursu w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich. Polska edycja jest kilkuetapowa i składa się z etapów wojewódzkich, półfinału i finału (poprzedzone rekrutacją uczniów w szkołach i klasowymi preselekcjami). Zadanie uczestników/dwuosobowych zespołów polega na rozwiązaniu testu wiedzy w formule online.

Zwycięski zespół krajowego etapu zyska prawo reprezentowania Polski w rozgrywkach europejskich organizowanych przez Europejską Federację Bankową i zmierzenia się z kilkudziesięcioma najlepszymi zespołami z Europy (maj 2023 r., Bruksela). Trzy najlepsze zespoły z finału krajowego wezmą udział w wizycie studyjnej (czerwiec 2023 r., Warszawa).

Półfinał Konkursu odbędzie się zdalnie w dniu 8 marca 2023 roku. Wezmą w nim udział laureaci etapów wojewódzkich (48 zespołów). Do dalszego etapu (tj. krajowego finału) przejdzie 10 zespołów z najlepszymi wynikami. 

Koordynatorem Konkursu w naszej szkole jest Pani Alicja Czarna

Wyniki zostały opublikowane na stronie: https://eqf.wib.org.pl/etap-wojewodzkie-16/