maj 11

Szkolny Klub Europejski „Europejczyk” – Dzień Europy

Z  okazji kolejnej rocznicy Dnia Europy – Szkolny Klub Europejski ” Europejczyk” działający przy PSP 8 zorganizował szereg działań, które miały uświetnić to święto. Członkowie Klubu przygotowali serię 60 pytań dla uczniów klas 4-7. Każdy uczeń, który odpowiedział na co najmniej 3 pytania pozytywnie otrzymywał nagrodę rzeczową. W konkursach wzięło udział 14 klas i wielu uczniów, którzy popisali się swoją wiedzą na temat krajów Unii Europejskiej oraz funkcjonowania instytucji UE.

8.05.2023 r.,  klasy ósme wzięły udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. W konkursie wzięło udział 30 uczniów w 2 osobowych drużynach. Oto zwycięzcy, którzy musieli przejść trzyetapowy konkurs wiedzy i popisać się znajomością historii UE, flag państw członkowskich, najważniejszych zabytków, instytucji unijnych i procesu integracji Polski z UE oraz ciekawostek związanych z krajami UE:

Lp.IMIĘ I NAZWISKO KLASAMIEJSCE

Wyszomirska Laura
8 CIII

Gratulujemy zwycięzcom!

Nagrody dla laureatów zostaną wręczone 16.05.2023 r. na specjalnym apelu o godzinie 10.45 na holu I piętra

Oto kilka zdjęć z konkursów i Dnia Europy w naszej szkole: FOTORELACJA