paź 13

SKE „Europejczyk” na Zjeździe Szkolnych Klubów Europejskich w Warszawie

09.10.2020 roku przedstawiciele Szkolnego Klubu Europejskiego „Europejczyk”  wzięli udział w interaktywnej grze miejskiej organizowanej przez Fundację im. Roberta Schumana w Warszawie.

Nasz Klub w zeszłym roku szkolnym został laureatem konkursu „Klimat to przyszłość” a nagrodą w tym konkursie dla Szkolnych Klubów Europejskich miał być udział w kolejnej edycji Parady Schumana, która nie odbyła się z powodu pandemii COVID 19 .

W związku z tym Fundacja im. Roberta Schumana ( organizator corocznych uroczystości poświeconych Unii Europejskiej) zorganizowała dla uczniów spacer edukacyjny szlakiem europejskiej Warszawy. Podczas spaceru interaktywnego  członkowie SKE „Europejczyk”  poznali miejsca, postaci, które w stolicy kojarzone są z europejskością. 

FOTORELACJA

Czytaj wpis

paź 12

Piąteczka dla Oleczka!

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

nasza szkoła przyłącza się do zbiórki pieniędzy na rzecz Olka Lewandowskiego. Zdrowie i życie Olka zależy od tego, czy otrzyma najdroższy lek świata. Oleczek choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. (więcej informacji tutaj https://www.siepomaga.pl/olus-sma).

Dnia 13 października 2020 r., zamiast kwiatka dla nauczyciela z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wrzuć 5 zł dla Oleczka.

Hasło naszej akcji piąteczka dla Oleczka!

Udział w akcji jest dobrowolny.

Akcja pod patronatem Fundacji Się Pomaga.

paź 11

PASOWANIE NA UCZNIA

 

Tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia dzieci z klas pierwszych. Nasi najmłodsi uczniowie po raz pierwszy brali aktywny udział w szkolnej uroczystości. Wspólnie z wychowawcą przygotowali część artystyczną, którą zachwycili wszystkich obecnych.

W części oficjalnej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor Magdalena Wąsowicz dokonała pasowania na ucznia. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy. Po zakończonej uroczystości, świeżo upieczeni uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uroczystość była dla wszystkich ogromnym przeżyciem i z pewnością długo będziemy ją wspominać.

FOTORELACJ

paź 11

TANECZNIE Z GABI

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z pokazu tańca Gabi. W tym roku nie mógł się on odbyć na żywo, dlatego w formie wirtualnej zamieszczamy go na naszej stronie internetowej. Życzymy miłego oglądania.

 

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ABY OBEJRZEĆ FILMIK

paź 11

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, uczniowie klasy III b brali udział w matematycznym wyścigu „Mistrz tabliczki mnożenia”. Dzięki zabawie doskonalili swoje umiejętności i pamięciowe opanowanie tabliczki mnożenia. 

 

FOTORELACJA 

paź 09

Żółta strefa

Od 10 października strefą żółtą objęta zostaje cała Polska, mieszkańców powiatu starogardzkiego podobnie jak wszystkich Polaków obowiązywać będą dodatkowe obostrzenia prosimy o zapoznanie się z wytycznymi podanymi w linku

 https://starogard.pl/starogard-zolty-od-10-pazdziernika-wracaja-obostrzenia-93195/

paź 02

INFORMACJA – PASOWANIE NA UCZNIA

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA:
8 PAŹDZIERNIKA 2020r. / czwartek/
I a – godz. 14:00 -15:20
I b – godz. 15:30 – 16:10

9 PAŹDZIERNIKA  2020r. /piątek/
I c – godz. 14:00 -15:20
I d – godz. 15:30 – 16:10

Uczniowie klas pierwszych w dniu pasowania na ucznia nie mają zajęć edukacyjnych, przychodzą tylko na uroczystość.
Dziecku może towarzyszyć tylko jeden opiekun.
Prosimy o zakrywanie nosa i ust oraz zachowanie dystansu społecznego.

paź 02

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Wspaniałą metodą na utrwalenie tabliczki mnożenia jest zabawa.  Uczniowie klasy III c rozwiązywali zagadki matematyczne oraz wykreślanki. Wszystkim uczniom spodobała się gra „Muchy matematyczne”. Lubimy rywalizację.  Każdy miał okazję wykazać się znajomością tabliczki mnożenia w miły, przyjazny sposób.

 

FOTORELACJA 

wrz 30

ANIELSKI CZAS – BEZPIECZNA SZKOŁA DZIEŃ 3

Finał akcji pod hasłem „Anielski czas” zakończony wystawą prac naszych uczniów pt. „Bezpieczna szkoła”. Bardzo dziękujemy uczniom oraz rodzicom za udział i ogromne zaangażowanie. 

FOTORELACJA 

wrz 29

ANIELSKI CZAS – BEZPIECZNA SZKOŁA DZIEŃ 2

W drugim dniu naszego „Anielskiego Czasu” – na cześć potężnych orędowników w niebie: Archanioła Michała, Gabriela i Rafała w naszej szkole powstała iście anielska atmosfera. Uczniowie przebrani za anioły duże i małe radośnie okazując sobie życzliwość i dobroć zachowywali się jak prawdziwe anioły.
Uczniowie z klasy III A, aby podkreślić wagę tego wydarzenia zaprezentowali pantomimę do piosenki Beaty Bednarz pt: Anioły są wśród nas.

KLIKNIJ W PONIŻSZE ZJĘCIE I OBEJRZYJ PANTOMIMĘ. 

FOTORELACJA 

Starsze posty «

» Nowsze posty