lis 22

Szkolny Klub Europejski ” Europejczyk” w Gdańsku – gra miejska z Europe Direct

Dnia 20.11.2019 roku członkowie SKE ” Europejczyk” wzięli udział w wycieczce do Gdańska. Wybraliśmy się tam pociągiem, co dla niektórych uczestników było nowym doświadczeniem.

Celem wycieczki było poznanie działalności Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Gdańsk oraz udział w zorganizowanej przez tą organizację grze miejskiej pt. ” Gdańsk w Europie – Europa w Gdańsku”. Członkowie klubu po otrzymaniu mapy oraz zasad gry musieli znaleźć 20 miejsc, w których czekały na nich zadania opisane na mapie, związane z historią UE. Po rozwiązaniu zadań musieli wpisywać odpowiedzi na kartę. Na koniec zabawy Kierownik Punktu Informacji Europejskiej – Pan Jarosław Sikorski, przygotował dla uczestników wspaniałe nagrody.

Fotorelacja

Oto miejsca, które zwiedzili członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego „Europejczyk”:

– Europejskie Centrum Solidarności i zespół obiektów Stoczni Gdańskiej

– Starówka ( ulica Długa, Targ Węglowy, Złota Brama, Zielona Brama, Trakt Królewski, Żuraw, ul. Chlebnicka oraz inne)

– Wyspę Ołowiankę ( Bursztynowa Promenada Gwiazd, Filharmonia Gdańska, Muzeum Morskie)

– Nowy Ratusz

– Muzeum II wojny światowej

– Drzewko Milenijne

oraz wiele innych obiektów.

Członkowie Klubu mogli wykorzystać swoją wiedzę o UE oraz poszerzyć ją o znajomość historii Gdańska i pokazać swoją orientację w terenie.  Opiekę nad członkami Klubu sprawowała Pani Alicja Czarna (założyciel SKE w naszej szkole) oraz Pani Krystyna Sadkowska.